צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  safe

  אודות

  תחום הבטיחות והבריאות התעסוקתית (בב"ת) תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות כחלק מעליית המודעות לחשיבות השמירה על בטיחות העובדים ובריאותם בקרב מקבלי ההחלטות.
  יותר ויותר ארגונים הפנימו, כי ניהול מערכת בב"ת כחלק ממערכת ניהול משולבת, תורם להעלאת התפוקות, חוסך במשאבים, שומר על מוניטין הארגון וכמובן על חיי אדם.
  מטרת מערכת ניהול הבב"ת הינה מניעת תאונות עבודה ומחלות מקצוע בארגון וצמצום הנזקים הנובעים מהן. התהליך העיקרי בה הוא ניהול סיכונים (זיהוי, הערכה ובקרת הסיכונים) במקביל לתהליכי ניהול נוספים (סקר הנהלה, קביעת מדיניות, הערכות למצבי חירום ועוד). השילוב הכולל של המערך הוא שמביא לשיפור מתמיד ברמת הבטיחות בעבודה.

  תחום הבב"ת כולל שני נושאים עיקריים :

  בטיחות תעסוקתית – עוסקת במניעת תאונות עבודה ובצמצום הנזק הנובע מהן על ידי תהליך שיטתי של איתור גורמי סיכון, הערכת הסיכונים הקיימים ונקיטת פעולות במטרה למזער את הסיכונים. תחום זה כולל מגוון רחב של נושאים, ביניהם:

  • תחקיר תאונות
  • הדרכות עובדים
  • עמידה בדרישות חוק
  • הערכות ותגובה למצבי חירום  ועוד

  בריאות תעסוקתית – עוסקת בפגיעה בבריאות העובד הנובעת מחשיפה לתנאי סביבה מזיקים המהווים חלק מתהליך העבודה. תחום זה כולל ניטור בכדי לקבוע את רמות החשיפה לגורמי הסיכון הסביבתי והמלצות להקטנת החשיפה והנזק הבריאותי הנגרם עקב החשיפה. גורמי הסיכון הבריאותיים כוללים, בין היתר, גורמי סיכון כימיים (חשיפה לחומרים וכימיקלים שונים), גורמי סיכון פיזיקליים (עומס חום, קרינה, רעש מזיק וכד'), גורמי סיכון ארגונומיים (עומס שריר-שלד, תנועות מאומצות, מונוטוניות וכד').

  עבור לתוכן העמוד