צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  ייעוץ רגולטורי ליצואני מזון

  אנחנו נתקלים לעתים קרובות במקרים בהם סחורה ישראלית נעצרת ביעדים שונים בחו"ל. חשוב להזכיר כי מפעלים המעוניינים לייצא את מוצריהם נדרשים לעמוד בדרישות הרגולטוריות במדינות אליהן מתבצע הייצוא.
  כללי הסימון והתאמת המוצר לדרישות החוק שונים מהארץ, ומשתנים ממדינה למדינה.
  הגדל

  סימון שגוי על גבי התווית עלול לגרום לעיכוב ואף לדחיית כניסת המוצר ליעד, בשל אי התאמת המוצר לסטנדרטים החלים עליו. לאי התאמות אלה עלולות להיות משמעויות כספיות כבדות ואף הכנסת החברה ל"רשימה השחורה" של הרגולטורים המקומיים, פגיעה במוניטין החברה המייצאת ולאבדן לקוחות.
  מסיבות אלו ואחרות נדרש לבדוק באופן יסודי ומעמיק כל מוצר בהתאם לדרישות החוק במדינות היעד, טרם שילוח המוצר ליעדו.

   

  חברת שר יעוץ והדרכה מציעה את שרותי הייעוץ הבאים ליצואני מזון:

  • דרישות סימון מוצרים - התאמה של הסימון לכלל הדרישות הרלוונטיות כפי שצריך להופיע על גבי האריזה, לרבות בחינת התאמתן של הצהרות תזונתיות, בריאותיות ופונקציונליות. בדיקת התווית יכולה להתבצע לאחר בנייתה כסקר פערים, או לחילופין הנחייה להשלמת הסימון על גבי  התווית עצמה תוך התחשבות בדרישות הגופים הרגולטורים המתאימים במדינות היעד.
  • רגולציה מוצרית – בדיקת התאמת המוצר עפ"י מפרט המוצר הסופי, מתכון ומפרטי חומרי הגלם לדרישות הרגולציה במדינות היעד. חשוב לזכור כי ביעדים שונים קיימים סטנדרטים שונים למוצרי מזון ולרכיבים (לרבות תוספי מזון). השוואה מקדימה של המוצר על הרכבו לדרישות מדינת היעד יכולה למנוע פסילת משלוח וסימון היצואן להמשך ביקורת על ידי הרשויות השונות. הבדיקה מרוכזת בסקר פערים הכולל גם הנחיה להשלמתם ככל שניתן בהתחשב בתכונות המוצר. כמו כן, בעקבות הבדיקה ניתן להפיק את דרישות הסימון המתאימות למוצר זה בהתבסס על הנתונים שהועברו.
  • סקרי רגולציה- סקירה מקיפה על דרישות חוק בעולם. הסקירה כוללת בדיקה מקיפה במאגרי מידע ובאתרים רשמיים במדינות היעד וכן בדיקה השוואתית בין הדרישות במדינות השונות. סקירה מעין זו יכולה לסייע בלמידת הכדאיות שבייצור וייצוא מוצר מסוים בשווקים נבחרים, בחינת אימוץ רגולציות כחלק מתהליכי עדכון תקנים ותימוכין חשובים בכל פניה למשרד הבריאות.
  • סיוע בניהול משברים – ליווי החברה בתהליך ניהול משבר בנושאי רגולציה ביעדים השונים. סיוע בשלבי תכנון התייחסות נדרשת לרגולטור, ניסוח מכתבי תגובה, תקשורת ישירה עם הלקוח ו/או יצרן החומר הנידון וכן הכנת תשתית מידע (סקר רגולטורי, סקירת מאמרים ומקורות מידע מקצועיים) לטובת קבלת החלטות מושכלת.

   צוות רגולציה חו"ל מתמחה בייעוץ עבור יעדים בארה"ב, האיחוד האירופי לרבות המדינות החברות, קנדה, אוסטרליה וניו-זילנד ועובד בשיתוף פעולה עם יועצים שותפים הפועלים ביעדים השונים באיחוד האירופי, בארה"ב ואף ביפן.

   

  לקבלת סיוע ולמענה לשאלות אנא פנו לשרון ברנע ספיבק, ר"צ רגולציה חו"ל בטלפון מספר 09-7492232 או במייל bsharon@2sher.co.il


  חזרה לשרותי הייעוץ שלנו

  עבור לתוכן העמוד