צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

תחלואה ממזון - עשרת הגדולים

הגדל

ב- 6/10/09 ה- CSPI (המרכז למדע לטובת הציבור) בארה"ב פרסם מסמך מפתיע ומעורר מחלוקת הסוקר את כל התפרצויות בטיחות המזון בארה"ב מ- 1990 עד 2006. המחקר כלל רק התפרצויות שדווחו למרכז בקרת המחלות הממשלתית ( CDC ) ורק מזונות שבפיקוח מנהל המזון והתרופות ( FDA ) קישור לדו"ח .

מזונות אלה כוללים את כל המזון בארה"ב למעט מוצרי בשר ועוף אשר נמצאים בפיקוח משרד החקלאות ( USDA ). 

בנוסף, חשוב לציין, שמאז 2006 ועד היום היו התפרצויות רבות שהיו יכולות לשנות את תוצאות המחקר לו היו נכללות, לדוגמא סלמונלה ממוצרי בוטנים.

במחקר מכסה מעל 1500 התפרצויות בהן חלו מעל 50,000 אנשים.


מקום 1 - ירקות עליים  

 

חסה, תרד ודומיהם זוכים במקום הראשון עם 363 התפרצויות ו- 13,568 מקרי תחלואה! המחקר מדווח כי 64% מהמקרים נגרמו מנורו-וירוסים שמקורם בעיקר בתברואה לקויה בקטיף. עשרה אחוז מהמקרים נגרמו מהחיידק הקטלני א. קולי מזן O157:H7ו- 10% נוספים מסלמונלה.

רוב התפרצויות ייוחסו למסעדות (240). ההתפרצויות בהן נפגעו המספר הגדול ביותר של סועדים נרשמו דווקא במוסדות חינוך, מגני ילדים ועד לאוניברסיטאות.

 


מקום 2 – ביצים  

על פי הדו"ח, ביצים (רק ביצים בקליפה למאכל ומוצריהן. אבקת ביצים, ביצים מפוסטרות ומוצריהן נמצאות בפיקוח USDA) גרמו ל- 352 התפרצויות ול- 11,163 מקרי תחלואה, כמעט כולם מסלמונלה. מחצית ההתפרצויות התרחשו במסעדות ומוסדות בהם נהוג להגיש תבשילי ביצים לא מבושלות כגון קינוחים, ביצי עין וביצים רכות.


ביולי 2009 נחקק חוק חדש להפחתת סלמונלה אנטריטידוס בארה"ב ( 21 CFR Parts 16 and 118 ). החוק ייכנס לתוקף בהדרגה מ- 2010 עד 2012, לפי גודל היצרן.

 


מקום 3 – טונה

 

דג הטונה ומוצריו היו מעורבים ב- 268 התפרצויות שכללו 2341חולים.יותר ממחצית ההתפרצויות היו עקב הרעלה "סקרומבואידית": טונה רגישה מאד לקלקול כשהיא לא נשמרת בתנאי טמפרטורה הולמים ובמהלך הקלקול נוצר החומר היסטמין אשר גורם לתופעות דמויות אלרגיה חריפה. הרעלן עמיד בחום ולכן המניעה חייבת להיעשות בשלבי העיבוד הקודמים לטיפול התרמי.

 

 

 

יתר ההתפרצויות היו על רקע זיהום בפתוגנים כגון נורו-וירוסים וסלמונלה. מעל 65% מההתפרצויות היו במסעדות.


מקום 4 – צדפות (oysters)

 

ה- CDCדיווח על יותר מ- 3,400 מקרים בהם אמריקאים חלו מאכילת צדפות בתקופה הנסקרת, ב- 132 התפרצויות.

רוב ההתפרצויות נגרמו מנורו-וירוסים או מחיידקי ויבריו אשר זיהמו את המים בהם הצדפות גדלות. כשהמוצר לא עובר בישול יסודי, מתרחשת התחלואה.

 

ברוב המקרים היו מעורבים מסעדות ובתי אוכל.


מקום 5 - תפוחי אדמה

 

מזון נפוץ זה נקשר ל- 108 התפרצויות בהן סבלו מעל 3,600 אנשים. סלמונלה הייתה הגורם לתחלואה ב- 30% מהמקרים. יתר המקרים כללו פתוגנים כמו א. קולי, שיגלה, ליסטריה ועוד.

 רוב המקרים התרחשו במסעדות והמקור המדויק אינו ידוע. מעריכים שרק במיעוט המקרים הפתוגן הגיע עם תפוח האדמה מהשדה ושבדרך כלל מדובר בזיהום מעובדי מזון או זיהום צולב ממזונות מזוהמים אחרים.


מקום 6 - גבינה 

 

מספר ההתפרצויות המדווחות: 83. מספר החולים: 2761. הפתוגן העיקרי היה סלמונלה ואחריו ליסטריה. בגלל שליסטריה גורמת למחלה קלה לכלל האוכלוסיה ולמחלה קשה בעיקר לנשים בהריון ואוכלוסיות חלשות, ההערכה היא שיש הרבה ליסטריה לא מדווחת.

 

רוב ההתפרצויות היו קשורות בגבינות ביתיות, במיוחד מיצרני בוטיק העוסקים בייצור גבינות לטיניות ויצרנים פיראטים המייצרים גבינה מחלב לא מפוסטר וללא פיקוח.


מקום 7 - גלידה

 

גלידה הייתה מעורבת ב- 74 התפרצויות בהן חלו 2594אמריקאים.ספירה זו כוללת את ההתפרצות המפורסמת ב- 1994 בה נפגעו מאות אנשים מסלמונלה בגלידה מסחרית, לאחר שהובילו גלידה מפוסטרת באותו מיכל בו הובילו נוזל ביצים טריות. המקרה פורסם בספרות המקצועית .

 

כמעט מחצית ההתפרצויות נגרמו מגלידה ביתית בגלל טיפול תרמי כושל בזמן ההכנה.

 


מקום 8 – עגבניות

 

העגבנייה הואשמה בשנים הנסקרות בגרימת תחלואה בקרב 3,292 אמריקאים ב- 31 התפרצויות. רוב המקרים היו בעקבות נגיעות בסלמונלה ואחריה נורו-וירוסים.

 

מעל 70% מהמקרים היו קשורים במסעדות ובתי אוכל.

 


מקום 9 – נבטים

 

בגלל הבעייתיות של נבטים, שלטונות הבריאות בארה"ב ממליצים לאנשים בקבוצות סיכון בכלל לא לצרוך נבטים לא מבושלים. בתקופה הנסקרת נבטים מסוגים שונים נקשרו ל- 31 התפרצויות עם 2,022 חולים. עשרים וחמש מההתפרצויות נגרמו מסלמונלה והיתר מ- E. coli O157:H7. משערים שמקור הנגיעות הוא בזרעים בשדה. מסתבר שתנאי הגידול הלחים של הנבטים מאפשרים התרבות של חיידקים פתוגניים וכי קיים קושי טכני לשטוף ולחטא מוצרים עדינים אלה.

 


מקום 10 – תותים ופירות יער

 

עשרים וחמש התפרצויות עם 3,397 חולים דווחו בין 1990 לבין 2006 מתות שדה ופירות יער. התפרצות גדולה אחת התרחשה ב- 1997 בקרב תלמידי בית ספר אשר חלו בדלקת כבד נגיפית מסוג A כשאכלו תות שדה. המקור זוהה כעובד נגוע בשלב הקטיף.


יתר המקרים נגרמו מהטפיל החד תאי ציקלוספורה קיאטננסיס שמקורו במערכת העיכול של עובדי הקטיף.

  בכל המקרים מדובר על תנאי קטיף לא נאותים.

 

חומר למחשבה

 

ראוי לציין ששיעורי התחלואה גדולים הרבה יותר ממה שמדווח. ה- CDC מעריך, לדוגמא, שעל כל מקרה סלמונלה מדווח ישנם 38 מקרים לא מדווחים.

 

איכות הדיווח תלויה בגורמים רבים, ביניהם אופי המחלה, נטייתו של החולה לגשת לרופא לקבל טיפול רפואי, שיטות העבודה המקובלות במרפאות ובמעבדות.

 

בנוסף, יש לזכור כי בארה"ב יש מערכת דיווח ממשלתית משומנת היטב וכי יש שקיפות רבה. סביר כי מצב התחלואה במדינות מפותחות אחרות בעולם חמור לפחות באותה מידה.

 

המחקר זכה לביקורת קשה בגלל הפופוליזם שבו. פרסום רשימת 10 הגדולים כאילו היה זה מצעד פזמונים מושך מאד את תשומת לב הציבור ואת אמצעי התקשורת, אולם יש חוסר אחריות בהצגת נתונים שאינם מנורמלים ביחס להרגלי צריכה, ושאינם לוקחים בחשבון את חומרת המחלה.

 

לבסוף, מעניין לציין, שרוב ההתפרצויות קשורות להזנה מוסדית: מסעדות, בתי אוכל, קייטרינג וכו'. זאת למרות שהתקשורת מגלה עניין במקרים המפורסמים בהם מעורבות חברות יצרניות גדולות.

 

ממצא זה עולה בקנה אחד עם הפערים המשמעותיים שיש בין תעשיית המזון המסודרת לבין ענף ההסעדה בכל הקשור למערכות ניהול בטיחות מזון ובמיוחד HACCP.

עבור לתוכן העמוד