צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

השפעת מגיפת הקורונה על הונאה במזון

הונאה במזון מתרחשת ממניעים כלכליים וכרוכה בין היתר בזיוף, הסתרה, דילול או סימון מטעה של מוצרי מזון. בקרב המומחים עולה החשש שבתקופת מגיפה עולמית ניתן לצפות ליותר אירועי הונאה במזון. ישנם ארבעה גורמים עיקריים התורמים לעלייה במקרי הונאה במזון בתקופה זו:

1) רעב וייאוש של הציבור המגבירים את הקנייה, ההצטיידות ואגירת המזון.

2) מחסור במזון או חשש למחסור בעקבות הטלת סגר והגבלת התנועה. תחת גורם המחסור אפשר לציין גם את החשש ממחסור בחומרי גלם לתעשייה בשל הצורך להגן על בריאות העובדים בתעשיית המזון (כגון: שמירת מרחק, עבודה בקפסולות, עצירת עבודה בשל בידוד או הטלת סגר), פגיעה בכוח העבודה הזמין בשל מחלה או בידוד וביטול טיסות / אמצעי שינוע בין מדינות.

3) פחות פיקוח של גורמי האכיפה אשר מרכזים מאמצים לטיפול במגיפה, שמירת הסדר הציבורי והבטחת אספקה סדירה של מזון, ציוד ותרופות. מבדקי גופי התעדה נדחו או בוצעו באופן מקוון, פחות מבדקי ספקים בגלל מגבלת תנועה בין מדינות.

4) יותר פסולת מזון עקב ירידה בצריכה המוסדית (בתי מלון, מסעדות).

במהלך המגפה הנוכחית תעשיית המזון נתפסה לא מוכנה. ההתמקדות בהמשכיות האספקה וההבטחה שמזון אינו יכול להעביר את הנגיף קיבלו חשיבות יותר מכל הדברים האחרים. תעשיית המזון אמנם עושה לא מעט בתקופות רגילות, אך בכל הנוגע להונאת מזון, זו הפכה לנושא בעדיפות נמוכה יותר מאז תחילת המגיפה.

בוובינר שהוצג בחודש אפריל COVID-19 in the Food Industry: Enterprise Risk Management and the Supply Chain הוצגו נתונים של עליה בעשרות ומאות אחוזים במקרי הונאה במזון בתחילת שנת 2020 בהשוואה לתקופה המקבילה ב 2019.  הנתונים שעומדים מאחורי המספרים לא הוצגו, אולם חברת Mérieux NutriSciences שפרסמה את הנתונים מנטרת את המידע מכ 100 סוכנויות רשמיות בכ 60 מדינות. ניתוח מעמיק של הנתונים מציג עליה של 90 מקרי הונאה במחצית הראשונה של 2020 ולעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

food fraud
 

צוות פעולה של האינטרפול ביצע בתחילת 2020 מבצע גדול כנגד הונאה במזון Operation Opson. מוצרי מזון ומשקאות בשווי 100 מיליון אירו נתפסו והושמדו, בעשרות מדינות, בשל זיופים. נתפסו מוצרים פגי תוקף, מקולקלים, מוצרים עם רמת זיהום חיידקי (E.coli) מעל המותר, בשר משחיטה לא חוקית, זיוף מוצרים אורגניים. מאות אנשים נעצרו והוכחה מעורבות של 19 ארגוני פשע במקרי הונאה במזון.

 

נראה כי מגפת ה- COVID-19 תימשך זמן מה וזה ללא ספק ייצור אתגרים מתמשכים לתעשיית המזון. על ידי שמירה על ערנות בנוגע להונאות מזון ושימוש בכל הטכניקות הזמינות למניעתן, עסקים יכולים להבטיח כי צרכנים ברחבי העולם יוכלו להמשיך ולסמוך על האיכות והעקיבות של מה שהם אוכלים ושותים, גם כאשר ודאויות אחרות מתפוררות.

 

לשרות שר יעוץ והדרכה בתחום מניעת ההונאה במזון לחצו כאן

לוובינר בנושא הונאה במזון לחצו כאן

 

מקורות:

 

·         FAN COVID 19 food fraud article - final (1)-1608332369637.pdf  

·         Webinar on COVID-19 in the Food Industry: Enterprise Risk Management and the Supply Chain

·         Facing up to food fraud in a pandemic

·         Interpol - Food fraud in times of COVID-19

·         OPERATION OPSON

·         Food fraud – one of the big winners during the COVID pandemic by Chris Elliott

·         Food Fraud Is Growing with the Pandemic. Here's How to Prevent It.

·         Rise in food fraud ‘inevitable’ due to COVID-19

·         COVID-19 OUTBREAK: IS THERE AN IMPACT ON FOOD FRAUD

עבור לתוכן העמוד