צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  ת"י ISO 45001

  הגדל

  במדינה בה 50-60 אנשים כל שנה הולכים לעבוד ולא חוזרים הביתה, ועוד אלפים נפצעים, כל מי שמעסיק אנשים חייב לשאול את עצמו "האם עשיתי את כל מה שניתן לעשות כדי שכל מי שעובד עבורי בטוח שישלים את עבודתו ללא פגע?" את השאלה הזו צריך לשאול כל מעסיק כל יום מחדש ומספר פעמים ביום.

   

  "אני ישן בשקט כי אני עומד בכל דרישות החוק" אינה תשובה הולמת. יש המון דברים שניתן לעשות מעבר לדרישת החוק. אחד מהם הוא אימוץ התקן הבינלאומי הוולונטרי החדש ISO 45001.

   

  התקן מתווה מסגרת כוללת שאורזת בתוכה אל כל המרכיבים של מערכת לניהול בטיחות ובריאות תעסוקתית באופן המאפשר התאמה לכל סוג של ארגון.

  כותבי התקן דאגו שיתאים גם לארגונים המקיימים במקביל מערכות ניהול נוספות מסדרת ה-1000 של ISO כגון ISO 9001 למערכת ניהול איכות ו-ISO 14001 למערכת ניהול איכות סביבה.

   

  מחזיקי התקן מהווים סוג של מועדון יוקרתי אליו מוזמנים להצטרף רק ארגונים שבאמת מאמינים שיש לעשות הכל כדי להגן על עובדיהם מפני פגיעה, מתווים מדיניות המשקפת זאת ומקיימים הלכה למעשה מקום עבודה בטיחותי על פי המדיניות. מי שמחליט אם הארגון אמנם ראוי להכרה זאת הם גופי ההסמכה בעולם, אשר עומדים בדרישות אקרדיטציה בינלאומיות.

   

  בין תהליכי הניהול המחייבים ניתן למצוא אלמנטים כמו סקר סיכונים, מחויבות למניעה במקור, ביצוע מבדקים פנימיים, ניתוח נתונים, דאגה לכשירות ומודעות עובדים, שיתוף והתייעצות עם עובדים, ניהול שינויים ועוד.

   

  עד 2018 התקן הבינ"ל OHSAS 18001 טיפל בנושאים אלה. ב-2018 התקן הוחלף ב-ISO 45001. המעבר בין התקן הישן לחדש יימשך עד 2021.

   

  למידע נוסף על ת"י ISO 45001 או שדרוג של ת"י OHSAS 18001 לחצו כאן 

  למידע על יום עיון היכרות עם דרישות התקן ISO 45001 – מערכת לניהול בריאות ובטיחות תעסוקתית לחצו כאן

  עבור לתוכן העמוד