צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חוק האריזות

  חוק האריזות החדש נכנס לתוקף ב-1.3.2011 ועתיד להשפיע באופן משמעותי על כל הארגונים בארץ העוסקים בייצור ושיווק מוצרי צריכה.
  החוק אמור להביא להקטנת ההשפעה הסביבתית של אריזות ע"י צמצום כמות הפסולת המועברת למזבלות. על מנת להשיג מטרה זו מטיל החוק אחריות ישירה ומורחבת על יצרנים ויבואנים של מוצרים ארוזים. זה כולל דיווח על כמויות האריזה ומיחזור הפסולות השונות הנוצרות מאריזות מוצריהם.
  הגדל

   

  עיקרי דרישות החוק:

   

  חובת דיווח דו-שנתית למשרד להגנת הסביבה הכוללת את מספר האריזות, חומרי האריזות וכן משקל האריזות אשר נמכרו על-ידי היצרנים והיבואנים. המועד האחרון לדיווח על החציון השני של 2013 נקבע ל- 1.9.13. 

   

  התהליך שארגונים יצטרכו לעבור כולל, בין היתר, סקר פסולת (ניתוח כלל סוגי פסולות האריזות השונות ובחינה מול החוק אילו סוגי פסולות אריזות מחויבות לחוק), דיווח (נדרש לקיים דיווח דו-שנתי למשרד להגנת הסביבה על מספר האריזות, חומרי האריזות וכן משקל האריזות אשר נוצרו בארגון במהלך החציון) ומציאת פתרונות צמצום פסולת: פתרונות סביבתיים לשם צמצום הפסולות והעלויות הנגזרות מכך, כולל התנהלות מול תאגיד המחזור שהוקם בכל הנוגע להתאמות השונות לחוק האריזות.

   

  מקורות מידע:

   

  פרסום המשרד להגנת הסביבה בנדון

  לעיון בחוק האריזות 

  למידע על ייעוץ בנדון

  עבור לתוכן העמוד