צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 57

  30/07/2012

   

  ארה"ב - הרעלת מזון בבית תמחוי

   

  מעל 350 חסרי בית ונזקקים בדרך כלל סועדים ב Denver Rescue Mission , בית תמחוי פופולארי בדנוור, קולורדו.  בשבוע שעבר צוותי חרום הוזעקו למקום ופינו עשרות אנשים שהחלו להקיא ואשר התמוטטו אחרי אכילת סעודת בשר הודו שנתרמה לארגון. מעל 60 אושפזו.
  מתאור המקרה ניתן להניח שמדובר בהרעלה שמקורה בחיידק סטפילוקוקוס אאראוס, למרות שמהירות הופעת הסימנים הייתה גבוהה אפילו ביחס להרעלת סטף.

  הודעה מהארגון 

  מקור הידיעה

   

   

  ארה"ב - ריקול של תוסף מזון לתינוקות

   

  חברת Wellements הודיעה על ריקול של תוסף מזון נוזלי המכיל שזיפים. לדברי החברה הריקול בא לאחר שנמצאה סלמונלה באחד מחומרי הגלם שהם מכניסים למוצר.
  לא דווח על תחלואה.

   מקור הידיעה

   

   

  אנגליה - בוטוליזם מזיתים איטלקיים

   

  שלטונות הוד מלכותה מדווחים על אירוע בוטוליזם אחד מאכילת זיתים בצנצנת. הזיתים המיוצרים על ידי חברת Divini Di Chicco Francesco יובאו מאיטליה.
  הוכרז על ריקול. להבדיל ממלפפונים וירקות אחרים אשר עוברים כבישה תוך הפחתת pH, זיתים לא תמיד עוברים החמצה ולכן מתרחשים מדי פעם ארועי בוטוליזם בזיתים משומרים שלא יוצרו על ידי חברות גדולות ומסודרות.

   

   

  בנלוקס - סלמונלה בנבטים

   

  חברת Univeg הבלגית הודיעה על ריקול של נבטים בגלל הימצאות סלמונה. לינשוף לא נודע על תחלואה. ראוי לציין את מקומם של נבטים בארועי בטיחות מזון ברחבי העולם בגלל הימצאות סלמונלה וא. קולי. נבטים נכללו בעשרת המזונות העיקריים אשר היו מעורבים בהתפרצויות בטיחות מזון בארה"ב, אשר נמצאים בפיקוח של מנהל המזון והתרופות. ראה מאמר בנדון 
  בעקבות המקרה, רשתות שונות בלוקסמבורג הודיעו על ריקולים של נבטים: Colruyt, Delhaize

   

   

  פינלנד - ריקול של מיץ תפוחים בגלל פטולין

    

  חברת Brämhults מורידה מהמדפים מיץ תפוחי עץ. במיץ נמצא רעלן העובש פטולין, אשר אופייני לתפוחים רקוביםלנייר עמדה של מנהל המזון והתרופות בנושא פטולין

   

   

  ארה"ב - ריקול של בצל יוצר אפקט דומינו בכל השוק בצפון אמריקה

   

  בעקבות הריקול של חברת Gill's הכולל מוצרי בצל מצוננים מחשש לנוכחות ליסטריה, חברות אשר השתמשו במוצרי החברה גם יוזמות ריקולים משלהם, מהלך היוצר אפקט דומינו המשפיע על כל השוק האמריקאי.

   

    

  אורלנדו - תעלומה בממלכת החיות של דיסני: הרעלת מעיים מיסתורית

    

  עשרות נופשים מדווחים על הרעלת מעיים המלווה בשלשול והקאות לאחר ביקור בדיסני וורלד באורלנדו, פלורידה. המשותף לכל החולים הוא ביקור באטרקציה המכונה Wild Africa Trek הממוקם בפארק ההרפתקאות "אנימל קינגדום" המהווה חלק מקומפלקס הפארקים של דיסני.
  נכון לפרסום מהדורה זו, מחולל המחלה נשאר בגדר תעלומה ולא ניתן לשלול קשר למזון.
  הינשוף חושש שלא מדובר בהרעלת מזון, אלא חשיפה למחולל מחלה שמקורו במגע עם חיות הבר המוצגות באטרקציה. נמשיך לעקוב... 

   

  ארה"ב - שייט תענוגות לא כל כך מענג...

   

  מעל 200 נוסעים ואנשי צוות על סיפונה של אניית השעשועים Sun Princess השייכת לחברת Princess Cruises נפלו קרבן להרעלת מזון שנגרמה מנגיף הנורו-וירוס. המחלה מופיעה ומתפשטת במהירות גדולה, סימניה מאד דרמטיים, אך היא חולפת מעצמה בתוך מספר ימים. התפרצויות מנורו-וירוס אופייניות למצבים בהם אנשים רבים ניזונים מהסעדה. התפרצויות רבות התפתחו על גבי ספינות שעשועים, תופעה אשר זיכתה את המחלה בשם Cruise Sickness במקומות רבים בעולם.
  עבור לתוכן העמוד