צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 59

  31/08/2012

   

  אוסטרליה - אושר השימוש בפאג'ים נגד ליסטריה כמסייע ייצור במזון

   

  שלטונות אוסטרליה וניו זילנד אישרו את השימוש ב Listex, בקטריופאג' תוצרת חברת Micreos ההולנדית, אשר הונדס ספציפית לתקוף ולהרוג חיידקי ליסטריה, כולל ליסטריה מונוציטוג'נס. במהלך זה האוסטרלים מצטרפים לארה"ב, קנדה והולנד המתירים את השימוש בפאג'ים ללא סימון על האריזה.
   
  את הפאג'ים מרססים על פני המזון לאחר הטיפול התרמי להגנה מוחלטת מפני ליסטריה מונוציטוג'נס.

   

   

  ארה"ב וקנדה - סלמונלה במנגו

   

  שלטונות הבריאות במדינת קליפורניה מובילים תחקיר הנוגע ליותר ממאה מקרים של תחלואה מחיידקי Salmonella Braenderup עם טביעת אצבע גנטית זהה. החיידקים שייכים לאותו זן אשר זוהה כמקור להתפרצות דומה שהייתה זה מכבר בקנדה. בהתפרצות הקנדית, נמצא קשר בין התחלואה לבין צריכת מנגו שיובא לקנדה ממקסיקו על ידי North American Produce Sales תחת המותג דניאלה. בקנדה זוהו לפחות 22 חולים. 
  בארה"ב נמצא קשר בין התחלואה לבין צריכת אותו מנגו. הוכרז על ריקול  

   

   

  ארה"ב - ממתקי Licorice יורדים מהמדפים בגלל עופרת

   

  חברת American Licorice Company הודיעה על ריקול של ממתקי שוש (או בעגה הירושלמית, במבליק) תחת המותג Red Vine בגלל הימצאות רמות אסורות של עופרת. לא ברור מה מקור העופרת, אולם בהודעה מהחברה המתפרסמת באתר שלה יש שאלות ותשובות של גולשים. בשיחה עם אחד הלקוחות נשאלת השאלה אם המוצרים או מרכיביהם מיובאים מסין, כי היו מקרים בעבר בהם מוצרי מזון יצאו מסין עם רמות מסוכנות של מתכות כבדות. דובר החברה מדגיש שכל מוצריה מיוצרים בארה"ב, אך לשאלת חומרי הגלם הוא נאלץ להתפתל באופן ממנו ניתן להבין שנעשה שימוש בחומרי גלם המיובאים מסין, אם כי הוא לא מאשר זאת בצורה מפורשת. במסגרת תפקידו, הינשוף עורך מבדקים מדי פעם במפעלים בסין אשר מייצאים חומרי גלם למזון. סין היא מקור נפלא למגוון חומרי גלם, אך על יצרן המזון לנקוט במשנה זהירות כשמדובר ברכש מסין. הינשוף ממליץ לא להסתפק בעיון בתעודות הסמכה למיניהן, אלא לקיים מבדק בשטח לאימות מערכות ניהול האיכות ובטיחות המזון. מידע על מבדקי רכש במזרח הרחוק

   

   

  ארה"ב - מזון יבש לכלבים של Bil Jac יורד מהמדפים בגלל עובש

   

  חברת ביל ג'ק בארה"ב הודיעה על ריקול של מנה אחת של מזון יבש לכלבים בוגרים עקב הימצאות עובש. לטענת החברה התקלה נבעה מאחוז רטיבות גבוה בחלק מהאצווה המעורבת. לא דווח על תחלואה. אין דיווח כי מוצרי החברה בישראל מעורבים.

   מקור הידיעה 
    

   

  ארה"ב - משקאות חלבון יורדים מהמדפים מחשש לבוטוליזם

   

  שלטונות הבריאות הורו לחברת Protica להסיר מהמדפים מגוון מוצרים לאחר שהתגלו חריגות בייצור אשר מעלות חשש בנוגע לבטיחות המוצרים. נראה שמנהל המזון והתרופות לא היה מרוצה מהפעילות המתקנת אשר ננקטה על ידי החברה בעקבות מכתב אזהרה חריף ששוגר להם בתחילת השנה. במכתב האזהרה ה FDA מצביע על ליקויים רבים ומשמעותיים הקשורים לניהול נקודות הבקרה הקריטיות בתהליך.

   

   

  גרמניה - סלמונלה באבקת קארי

     

  שלטונות גרמניה מזהירים את הציבור מפני צריכה של אבקת קארי תוצרת Hartkorn לאחר שנמצאו חיידקי סלמונלה בתבלין. לא דווח על תחלואה. באתר החברה הם מציינים כי מדובר בתוצאת מעבדה בודדת ואקראית וכי מאות דוגמאות נוספות שנבדקו היו שליליות. 
  הינשוף מזכיר שיש בגרמניה ניסיון מר מסלמונלה בתבלינים. ב 1993 מעל 1000 אנשים חלו מסלמונלה שמקורה הייתה פפריקה על חטיפי צ'יפס.

   

   

  ברזיל - בוטוליזם מנקניק מורטדלה וחמוצים

    

  שלטונות הבריאות בסאו פאולו ברזיל הורו על ריקול של מוצרי נקניק מהמותג Estrela ותירס ירוק מוחמץ במותג Quero לאחר ארבעה מקרים של תחולואה מבוטוליזם. לינשוף לא ברור מה הקשר בין שני המוצרים, אך זו לשון ההודעה.  

   

   

  ספרד - התפרצות של סלמונלוזיס ממיונייז

   

  שלטונות הבריאות ב Murcia בספרד הודיעו על מקרה של התפרצות סלמונלוזיס בקרב אזרחים מאקוודור אשר נפגשו לחגוג את יום Virgen del Cisne במרכז ירידים. מעל שמונים אנשים אשר אכלו קבב עם מיונייז חלו והתחקיר הוביל למיונייז כמקור התחלואה.
  מקור הידיעה

   

  עבור לתוכן העמוד