צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 65

  19/08/2013

   

  ארה"ב - עדכון התפרצות הציקלוספורה

    

  מרכז בקרת המחלות בארה"ב מעדכן על אחד מההתפרצויות החמורות ביותר בשנים האחרונות. עד כה דווח על כמעט 600 חולים במחלת הציקלוספוריאזיס שנגרמה מאכילת ירקות עליים שהובאו לארה"ב על ידי חברת Taylor Farms ממגדל שלה במקסיקו. הירקות שווקו לשתי רשתות של מסעדות: אוליב גרדן ורד לובסטר.

  התחלואה נגרמה מטפיל חד תאי בשם ציקלוספורה קיאטננסיס אשר נמצא בצואה של אנשים בהנושאים את הטפיל. ההעברה אופיינית לתוצרת חקלאית אשר נקטפה בתנאים הגייניים ירודים, במיוחד כאשר מדובר בתוצרת שקשה לשטוף היטב כמו פירות יער וירקות עליים.

   

  העדכון ממרכז בקרת המחלות CDC 

   

   

  ארה"ב - ריקול של צדפות בנורוואק

    

  תמונת המתכון צדפות (מולים) ברוטב חמאה, יין ושוםמשרד החקלאות של קונטיקט יזם ריקול של צדפות שנקצרו מן המים של ווסטפורט ונורוואק. הוא מייעץ לצרכנים להשמיד צדפות/רכיכות שנקצרו באזורים הנגועים, בין התאריכים 3/7-2/8.

  צדפות מאזור זה קשורות למספר מקרים של הדבקות בחיידק Vibrio parahaemolyticus. הסימפטומים של זיהום מחיידק זה כוללים שלשולים, כאבי בטן, בחילות והקאות, כאבי ראש, חום וצמרמורות. הסימפטומים מופיעים בדרך כלל 12 עד 24 שעות לאחר אכילת המזון הנגוע ויכולים להימשך 2-7 ימים.

   

   מקור הידיעה

   

   

  ארה"ב - אי קולי במסעדה מקסיקנית

    

  שלטונות ארה"ב מדווחים על התפרצות אי קולי מסוג O157:H7 בקרב סועדים במסעדת פדריקו המתמחה באוכל מקסיקני באריזונה. 33 אנשים חלו ו-15 אושפזו, חלקם ילדים. המסעדה נסגרה זמן קצר לאחר ההתפרצות, אך נפתחה מחדש לאחר 3 ימים.

  גורמי בריאות עדיין לא קבעו את המקור של הרעלת מזון. הנושא עדיין בחקירה.

       מקור הידיעה

    

   

  ארה"ב - עופרת בג'ינגר מסוכר

   

  חברת Evershing International Trading הכריזה על ריקול של ממתקי ג'ינג'ר (פרוסות ג'ינג'ר מיובש בציפוי סוכר) בעקבות בדיקות שביצעה המחלקה לבריאות הציבור בקליפורניה (CDPH), בהן נמצאו רמות גבוהות של עופרת. הממתקים מיובאים מוייטנאם.

   

   

  ארה"ב - ליסטריה במלונים של חברת Heeren Brothers

    

    חברת Heeren Brothers מכריזה על ריקול  של 5,400 מלונים בגלל סיכון אפשרי לבריאות הצרכנים. בעקבות בדיקה שגרתית של מנהל המזון והתרופות התגלו חיידקיListeria monocytogenes  

  מרגע קבלת התוצאות החברה הוציאה הודעה שיש להוריד מהמדפים את המלונים ואין לצרוך אותם. לא ידוע כרגע על מקרים של תחלואה בעקבות אכילת המלונים.

   מקור הזיהום עדין לא נמצא. הנושא בחקירה.

   הינשוף מזכיר את אירוע הליסטריה במלונים שגבה את חייהם של עשרות בארה"ב בקיץ שעבר.

   

   מקור הידיעה

   
   

  רוסיה - חשד להרעלת מזון עקב רשלנות 

   

  תיק פלילי נפתח ביום חמישי על חשד להרעלת מזון של 110 עובדים המועסקים על ידי חברת בנייה טורקיות במוסקבה,

  110 עובדי הבנייה בעיקר תורכים אושפזו עם זיהומים במערכת העיכול , שני עובדים היו במצב קשה.

  מחקירה ראשונית עולה כי ההתפרצות של הזיהום נגרמה בשל הפרות בוטות של כללי בטיחות מזון על ידי המעסיק והן ע"י חברת הקייטרינג.

  אין תגובה של חברת הבנייה.

  חברות הרוכשות שרותי הסעדה יכולות למנוע ארועים מסוג זה על ידי הקפדה על עבודה עם חברות הסעדה אשר הוסמכו למערכת לניהול בטיחות מזון כמו HACCP

   מקור הידיעה 

   

   

  קנדה - חשש לאי קולי בכבד בקר

   

  סוכנות פיקוח המזון הקנדית (CFIA), מזהירה את הציבור לא לצרוך כבד עגל המשווקת ע"י חברת White Veal Meat Packers , מאחר והוא עשויי להיות מזוהם בחיידק E. coli O157:H7. עד כה לא היו דיווחים על תחלואה הקשורה לצריכת מוצר זה.

   

  מקור הידיעה

   

   

  ספרד - הרעלת מזון במסיבת חתונה

   

  בדרום מערב ספרד, בחבל קסטיליה ולאון, בעיר סלמנקה, נמצאו חיידקי סלמונלה בדוגמאות דג שהגיעו ממסיבת חתונה שבה 83 אנשים נזקקו לטיפול רפואי, כתוצאה מהרעלת מזון. דוגמאות נוספות נשלחו למעבדה בעיר Majadahonda   בכדי לקבוע את סוג חיידק הסלמונלה שגרם להרעלה.

   

    מקור הידיעה

  עבור לתוכן העמוד