צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חדשות מהינשוף גיליון 68

  8/01/2014

   

  פרסום חדש: הקשר בין התנהגות עובדים בענף ההסעדה להתפרצויות של מחלות המועברות במזון

   

   

  המרכז לבקרת מחלות בארה"ב (CDC) פרסם מאמר המסכם ארבעה מחקרים חדשניים בנדון. תמצית המידע והפניה אל המחקרים מתפרסם באתר שר יעוץ והדרכה לעיון הציבור. 

   קישור למידע

   

  אירלנד- ליסטריה בדג מעושן

   

     

  חברת Clarke’s Fish Exports מאירלנד מבצעת ריקול למוצרי סלמון מעושן, בשל גילוי של חיידקי ליסטריה מונוציטוג'ניס במספר אצוות יצור, לא ברור האם אנשים חלו בעקבות אכילה של המוצר ולא דווח האם מתבצעת חקירה למציאת מקור הזיהום, כידוע החיידק ליסטריה מונוציטוג'ניס פוגע בעיקר בנשים בהריון ואוכלוסיות חלשות וגורם להפלות. 

   

   

  ארה"ב - חשש לסטאף אוראוס בנקניק יבש

   

   

  חברת Lee Brothers מסן חוזה, קליפורניה מבצעת ריקול ל  740 פאונד של נקניקים מיובשים שעל פי משרד החקלאות האמריקאי עשויים להיות מזוהמים עם רעלני  .Staphylococcus aureus הבעיה התגלתה על ידי פקחי בטיחות מזון של משרד החקלאות. במהלך מבדק הוצגו למפקח רשומות בדיקות בתהליך שם נמצא כי אחוז המים במוצר גבוה מספיק בכדי לאפשר התפתחות של Staphylococcus aureus . עד כה לא דווחו מחלות הקשורות עם אכילת המוצרים.

  מקור הידיעה

    ארה"ב- התפרצות סלמונלה שמקורה בעוף

   

   ב 2013 אירעו שני אירועי התפרצות סלמונלה היידלברג בעוף שמקורו מחוות פוסטר שבארה"ב. הימצאות חיידקי סלמונלה בעוף גולמי הינה דבר צפוי, יחד עם זאת, מאות חלו ועשרות אושפזו בשני האירועים האלה. באירוע האחרון שטרם הסתיים, חלו 416 אנשים (162 אושפזו) נכון לעדכון האחרון מתאריך 19.12.2013. הדבר המעניין והמדאיג הקשור בהתפרצות זו הינה עמידות נרחבת לאנטיביוטיקה של חיידקי הסלמונלה.

   מקור הידיעה

    

   

  אירלנד - א. קולי בגבינת גאודה

    

  חיידק  (Verocytotoxigenic Escherichia coli (VTEC זוהה בכמה אצוות של גבינת גאודה המיוצרת על ידי חברת Kilshanny האירית. החברה כבר התבקשה על ידי המחלקה לחקלאות ומזון להפסיק שיווק של סחורה נוספת לחנויות. לצרכנים שרכשו את גבינת הגאודה מומלץ לא לאכול אותה. החיידק עלול לגרום לשלשול דמי קשה והתכווצויות בבטן, אם כי לעתים הזיהום גורם לשלשול שאינו מדמם או ללא תסמינים. כמו כן, החיידק יכול לגרום לסיבוך המכונה HUS תסמונת המוליטית אורמית שעלולה לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בכליות ואף למוות.

    מקור הידיעה 

   

  ארה"ב- שאריות אנטיביוטיקה בחלב

   

  חברת Weis מבצעת ריקול לחלב ושוקו, אשר עשויים להכיל שאריות אנטיביוטיקה. החברה ביצעה את הריקול מאחר ושאריות האנטיביוטיקה יכולות לגרום לבעיות עבור אנשים שאלרגיים לאנטיביוטיקה. החברה הודיעה שאין מחלות שדווחו כתוצאה משאריות האנטיביוטיקה בשלב זה.

  מקור הידיעה

   

   

   ארה"ב - עופרת בסוכריות מיובאות

   

  ריקול של סוכריות ממותג סנטוס המיובאות מהודו בשל רמות גבוהות של עופרת: הצרכנים בקליפורניה הוזהרו שלא לאכול שלושה סוגים של סוכריות ממותג סנטוס לאחר שבבדיקות התגלה שהם הכילו רמות עופרת העולות על המותר. הבדיקות נערכו על ידי המחלקה לבריאות הציבור בקליפורניה ונמצא כי חלק מהסוכריות הכילו 0.31 חלקים למיליון (ppm) של עופרת. הרמה המרבית הינה 0.1 חלקים למליון בממתקים.

  מקור הידיעה

   

  עבור לתוכן העמוד