צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  חיסכון בעלויות טיפול בפסולת תעשייתית

  הגדל

  רקע:

   

  "המגזר התעשייתי היצרני מייצר כמויות גדולות של פסולת מוצקה. קיימת בעיה בהערכת כמויות הפסולת... עם זאת, ניתן להעריך כי פסולת מוצקה ממפעלים מהווה מרכיב נפחי ומשקלי רב שיש לתת עליו את הדעת כאשר באים לטפל בנושא המחזור" - המשרד להגנת הסביבה

  חברת שר יעוץ והדרכה מסייעת למצוא דרכים יצירתיות וסביבתיות לטיפול וצמצום הפסולת הנוצרת בתחומי המפעל / בית העסק ובכך לחסוך עלויות רבות בטיפול בה

   

  התעשייה בישראל מייצרת פסולת רבה. פסולת זו אחידה ברובה ומסווגת לשלוש תת פסולות:

  • פסולת מתהליך הייצור: שאריות תהליך הייצור כגון מוצרים פסולים או פחת
  • פסולת אריזות: קרטונים, נייר, משטחי עץ, פלסטיק, ניילון, קלקר וכיו"ב
  • פסולת מסוכנת: חומרים מסוכנים, סוללות, בוצות וכיו"ב

  עלויות הטיפול בפסולת מאמירות בשנים האחרונות, וכן הרגולציה משתנה, שכן פסולת שבעבר ניתן היה להטמינה בעלות נמוכה יחסית, היום לא ניתן להטמין כלל או לחילופין עלות הטיפול בה יקרה מאוד.

   

  תכולת השרות:

   

  • הגדרת צרכים ואיסוף נתונים ראשוני: הפסולות העיקריות הדורשות טיפול, עלויות טיפול חודשיות בפסולת, תדירות פינוי הפסולת, מספר כלי האצירה המפונים, רשות מוניציפאלית, קבלן מפנה וכמויות פינוי.
  • ביצוע סקר פסולת מפורט: בדיקה מעמיקה של כל תהליכי הייצור והאריזה (מחוללי הפסולת), כימות ובחינה של הפסולות העיקריות הדורשות טיפול, בחינת הצבה ומיקום מערך פסולת מחודש, לקיחת דוגמיות הפסולות השונות (במידה וניתן).
  • "מצב קיים למצב מוצע": בדיקה מול דרישות הרשות המוניציפלית בתחום הפרדה ומיון פסולת (זרמים למיון ע"פ חוקי העזר, פתרונות מקומיים וכיו"ב), בדיקה של גורמים ממחזרים ו/או דורשים לסוגי הפסולת, קבלת הצעות מחיר והשוואה למצב קיים-עלויות, שיעור מיחזור פסולת השפעה סביבתית ועוד.
  • התקשרות: הצעה להתקשרות עם גורם נבחר וליווי הליך ההתקשרות.
  • הטמעת תהליך בארגון: כתיבה של מערך אצירת פסולת מותאם לצרכי המפעל ובהתאם להסכם ההתקשרות עם הגורם המפנה, וכן סיוע בכתיבה של נהלים פנימיים למיון הפסולת / פסולת מסוכנת וטיפול בפסולת המפעלית. הליך ההטמעה ילווה בהדרכת עובדים במפעל להטמעת השינוי, הסבר על הפרדת הפסולת ומענה על שאלות העובדים בנושא הפסולת.

   

   Photo credit: Foter.comhttp://foter.com/re/509352">Foter.com>

  עבור לתוכן העמוד