צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

  .

  אכיפה בתחום רווחת בעלי חיים במשק החקלאי

  הגדל

  רקע:

   

  "חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) התשנ"ד – 1994" ותקנותיו מבטיחים כי הגידול, השינוע והטיפול בבעלי החיים אותם אנו מגדלים לצורכי מאכל, יהיה אנושי וייסב כמה שפחות סבל לבעלי החיים. החוק קובע עונש של עד שלוש שנות מאסר למתעללים בבעלי החיים ובנוסף אוסר או מגביל את צורת הטיפול שתמנע פגיעות ספציפיות בבעלי החיים.

   
  המשק הישראלי ידע כבר מספר מקרים של התעללות בבעלי חיים בארגונים מוכרים וגדולים, אשר הסבו נזק תדמיתי לחברה במקביל לפגיעה מיותרת בבעלי חיים.עם העלייה במודעות לסחר הוגן ואחראי, כל חברה צריכה לבחון את עצמה בנושא חשוב זה ולוודא כי היא או ספקיה אכן נוהגים בכבוד בבעלי החיים וכמובן ע"פ דרישות החוק הרלוונטיות.

  חברת שר יעוץ והדרכה מציעה שרותי ייעוץ ומבדק לאורך כל שרשרת המזון כולל שרותי מבדק אכיפה לספקים של ארגונים הרוכשים מוצרים מהחי ומעוניינים לבדוק את ההתנהלות של ספקיהם.

   

  אנחנו מבססים עבודה זו על החוק הישראלי, הנחיות השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות וסטנדרטים בינלאומיים מקובלים כגון ה Terrestrial Animal Health Code של ארגון ה OIE וטיוטת תקן ISO/TC 34700 למערכות ניהול רווחת בעלי חיים.

   

  תכולת השירות:

   

  השרות מוצע לארגונים הרוכשים מוצרים מהחי אשר רוצים להבטיח כי ספקיהם עומדים בדרישות החוק ובסטנדרטים בינלאומיים מקובלים ולארגונים המחזיקים בבעלי חיים אשר מעוניינים בביקורת פנימית כנ"ל. השרות כולל: 

   

  • זיהוי ומיפוי דרישות חוק וסטנדרטים בינלאומיים הרלוונטיים לארגון  
  • הכנת רשימות תיוג לכל אחת מהדרישות הישימות.
  • ביצוע מבדקי האכיפה בפועל לבחינת עמידת הארגון בדרישות שהוגדרו. מודגש כי במסגרת המבדקים תיבדק מידת העמידה בפועל בדרישות ולא רק הימצאות הוראה / נוהל המנחים לביצוע הפעילויות. המבדק יבוצע הן במשרדי הארגון והן בשטח לבחינת מימוש הדרישות הלכה למעשה.
  • זיהוי מצבים שאינם בהכרח מהווים סטייה מדרישה מוגדרת אך מצביעים על הזדמנות לשיפור רווחת בעלי החיים וצמצום הסיכון לחשיפה ציבורית שלילית.
  • הפקת דו"ח מבדק האכיפה תוך מתן דגש על פערים שזוהו מדרישות מוגדרות.
  • הצגת הנתונים והמגמות שיצופו מתוך סיכומי המבדקים בכל פורום שיוגדר על ידי הארגון.

   

  הייעוץ מבוצע בהנחיית רופא וטרינר. 

  Photo credit: Foter.com

  עבור לתוכן העמוד