צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

ליווי צוותי הערכות סיכונים לתהליך / תפקיד (JSA)

הגדל

רקע 


תהליך הערכת סיכונים בתחומי הבטיחות והבריאות התעסוקתית (JSA) הנו תהליך פרו-אקטיבי בו צוות המורכב מהעובד בתחנה, האחראי עליו, איש בטיחות ואיש מקצוע סוקרים את מטלות העובד ומנתחים את מידת הסיכון הקיים בכל מטלה. הסיכון מוגדר כמכפלת הסבירות להתרחשות תאונה וחומרתה. 

תפוקת תהליך ה- JSA היא מסמך הכולל את פעולות המניעה הנדרשות לרבות סוג הציוד מגן אישי הנדרש בפעילות, בדיקות תקופתיות נדרשות (סביבה/עובד/ציוד), הדרכות / הסמכות / הכשרה מיוחדת לעובדים, שילוט, תיוג, אמצעי התרעה אחרים ופעולות תחזוקה מיוחדות.
אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על תהליך ניתוח סיכונים פרו-אקטיבי הוא הדינאמיקה בקבוצת הדיון. הנכונות מצד המשתתפים לתרום מהידע והניסיון שלהם אינה דבר של מה בכך. כאשר מרכז ומנהל את הדיון איש מקצוע, בעל ניסיון רב שנים הן בתחום הבטיחות והן בניהול קבוצות דיון, הסיכוי שיתפתח דיון פורה, מעמיק ואמיתי, מובטח.


לחברת שר ייעוץ והדרכה מבצעת סקרי JSA במגוון ארגונים או מכשירה אנשים מתוך הארגון להוביל את התהליך.

 

תכולת השירות

  • הגדרת הפעילות המנותחת ע"י הלקוח.
  • סקירת המסמכים הרלוונטיים: תיאורי תאונות, תוצאות בדיקות סביבתיות / רפואיות / ציוד, תרשימים של תחנות העבודה / זרימת תהליך, נהלי עבודה / הוראות בטיחות / גיליונות בטיחות
  • צפייה בביצוע הפעילות בשטח – כולל צילום וידאו אם נדרש
  • ראיון עם העובד בתחנת העבודה
  • פירוק הפעילות לשלבים וניתוח בצוות של הממצאים מהתצפיות, הראיונות בשטח והמסמכים הרלוונטיים. 
  • הכנת מסמך הכולל את הפעולות הנדרשות למניעת תאונה לרבות: ציוד מגן, בדיקות תקופתיות, הדרכות והסמכות, שילוט נדרש, תיוג , אמצעי התרעה וכדומה.

למידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם מירב אביגדור meirav@2sher.co.il

                                                                              

עבור לתוכן העמוד