צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
כניסה לאתר
דלג על כניסה לאתר כניסה לאתר
סגירה

כניסה לאתר

אימפקט

הגדל

רקע:

 

בשנים האחרונות הן הצרכנים והן המשקיעים שמים דגש על ההשפעות הסביבתיות השונות שיש למוצר, בכל שלבי מחזור החיים שלו.

כפועל יוצא של הבנה זו, פותחה מתודולוגיית LCA - Life Cycle Assessment.

 

מטרת שיטה זו היא ניתוח כמותי ומהימן של מכלול ההשפעות הסביבתיות של מוצרים או שירותים במגוון היבטים סביבתיים, כגון: צריכת אנרגיה ופליטת גזי חממה, השפעה על שכבת האוזון, טביעת הרגל הפחמנית או המימית שלו, אפשרות ניצולו בתום חייו, ניצול הקרקע הדרוש בייצורו ועוד.

 

שימוש מושכל במתודולוגיה זו יהווה כלי לסטרטאפ לקביעת אסטרטגיית פיתוח מוצר סביבתי יותר וגם לקביעת אסטרטגיה שיווקית, הן מול הלקוח הסופי והן מול המשקיעים, על בסיס מידע מספרי מדויק ומבוסס נתונים מדעיים ומקצועיים.

 

מחקר LCA יכול להתבצע כתהליך בפני עצמו או בהתאם לדרישות ארגון התעדה חיצוני כגון Carbon Trust או EPD. לצורך מחקר ה-LCA חברתנו עושה שימוש באחת משתי התוכנות המתקדמות והמקצועיות ביותר בעולם ובהתאם לתקנים הרלוונטיים בתחום ISO 14040 ו-ISO 14025.

 

תכולת השירות:

  • ניתוח LCA מלא ע"י תוכנת ה-LCA הייעודית, SimaPro 7, תוכנה המדורגת בעולם כאחת משתי התוכנות המובילות והנפוצות לביצוע LCA. התוכנה מבצעתLCA  מלא תוך יכולת הכנסת כלל הנתונים האישיים למערכת. ע"י שימוש בתוכנה ניתן לבצע גם ניתוח של מצאי החומרים והפליטות השונות בעת יצור המוצר (LCI), וגם ניתוח LCA מלא הכולל שימוש במוצר או בשירות וסיום מחזור החיים כפסולת.
  • ניתוח פלט הנתונים המתקבל מהתוכנה - הצגה גרפית מלאה של נתוני ה-LCA, נורמליזציה, עיבוד וניתוח מלא של כלל הנתונים השונים. 
  • יעוץ בקביעת מדיניות ופעילות בנוגע לצמצום ההשפעות הסביבתיות של המוצר והשירות – ביצוע השוואות וחיתוכי תוצאות ה-LCA למוצרים דומים ותרחישים שונים לאורך מחזור חיי המוצרים והשירותים, לצורך קביעת מדיניות ותוכניות פעולה לצמצום ההשפעות הסביבתיות של המוצר והשירות
עבור לתוכן העמוד